Motivovať sa k cvičeniu je za akýchkoľvek podmienok prinajmenšom náročné. Je dôležité vedieť si nájsť dávku motivácie vo vašej vysnenej postave, zvýšení kondície alebo atraktivite pre opačné pohlavie. Základom cvičenia a akejkoľvek pohybovej aktivity by však malo byť predovšetkým zdravie vášho tela a preto by ste aj mali cvičiť v súlade s ním. To v skratke značí, že nie je dobré sa zbytočne namáhať, cvičiť 7x do týždňa a trpieť svalovými horúčkami. Začínajte zľahka, voľte tréningy úmerne vašej kondícii a postupne zvyšujte záťaž, aby si váš organizmus zvykol na nový režim.

cvičenie

Motivačný plán

Prvým a veľmi dôležitým krokom pre docielenie čo najlepších výsledkov je zvoliť si plán cvičenia. Môžete si rovnako plán aj kúpiť, zostaviť z videí na youtube alebo pohľadať na internete bezplatné verzie. Dôležité je, aby ste mali vlastný podklad, ktorého sa počas týždňa môžete držať. Takýto plán je dobrým pomocníkom pre vaše plánovanie času a rovnako vás aj motivuje, aby ste si každý deň odcvičili váš tréning. Na začiatku voľte časovo nenáročnejšie tréningy s menšou záťažou, aby ste pri cvičení vydržali čo najdlhšie a rovnako mohli úmerne zvyšovať záťaž.

Môžete si tiež plánovať rôzne výzvy, ktoré budú pre vás dostatočne vyzývavé na to, aby ste si udržali zápal pre cvičenie. Rovnako je prínosné si pri každom tréningu cvičenie prispôsobovať vašej aktuálnej sile pri cvičení, pretože nie každý deň máme množstvo energie na rozdávanie. Snažte sa váš tréningový plán naplno prispôsobiť vašim požiadavkám, vášmu vybaveniu, časovej kapacite a fyzickej kondícii.

Kúpte si vybavenie na cvičenie

Vybavenie na cvičenie je podstatnou súčasťou cvičiacej rutiny doma. Pokiaľ chodíte cvičiť do fitness centra, nepotrebujete si brať so sebou žiadne vybavenie, doma si však všetky náležitosti musíte zaobstarať sami. Ideálne je zvoliť pár činiek, expandery a podložku, čo predstavuje základ každého cvičenia. Zvoliť môžete aj náročnejšie vybavenie ako je os so závažiami, či lavičku. Je len na vás koľko máte na cvičenie priestoru a koľko financií môžete do vybavenia investovať. Zriadením kútika na cvičenie však určite zvýšite vašu motiváciu a budete cvičiť omnoho radšej.

vybavenie na cvičenie

Rovnako vás môže motivovať aj kúpa nového cvičiaceho oblečenia, ktoré vás nakopne k lepším výkonom. Medzi ďalšie vybavenie, ktoré vás môže vo veľkom pomôcť s motiváciou patria fitness hodinky a náramky. Pomáhajú vám sledovať si váš pohyb počas dňa, počet krokov, počet spálených kalórií a tým vás motivujú k lepším výsledkom. Drahšie produkty vám dokážu robiť aj štatistiky ohľadom vášho posunu v oblasti fitness. Môžete si v rámci nich tiež značiť váš úbytok na váhe a majú aj množstvo ďalších funkcií.

Inšpirácia, ktorá môže motivovať

Aj keď vám môže porovnávanie sa s druhými spôsobovať množstvo komplexov, zdravá inšpirácia v druhých ľuďoch vám môže veľmi pomôcť s motiváciou. Pravidelné príspevky na sociálnych sieťach, ktoré vás inšpirujú zdvihnúť zadok a ísť si odcvičiť váš tréning sú ideálnym spôsobom ako sa nechať motivovať a inšpirovať. Určite môže byť skvelou variantou sledovať ľudí, ktorí sú aktívni, majú radi cvičenie a tak vám môžu predávať množstvo pozitívnej energie a tak kedykoľvek sa pozriete na mobil, budete plní pozitívnej motivácie.