Nudapláže sú miesta, ktoré poskytujú možnosť kúpania bez plaviek. Sú k dispozícii v rámci akejkoľvek krajiny a preto sa netreba čudovať, že aj na Slovensku nájdeme niekoľko takýchto miest. Ak máte záujem nejaké objaviť a vyskúšať, tak vám odporúčame čítať ďalej pre zistenie ďalších informácií.

Nudapláž v Rusovciach

Táto nudapláž sa nachádza v blízkosti Bratislavy a teší sa veľkej obľube medzi návštevníkmi. Táto zadná časť jazera je určená výhradne pre nudistov a rovnako k nej patrí aj ostrovček, kde sa dá prebrodiť. Príjemná, čistá voda, ktorá je osviežujúca, pretože ide o pôvodné štrkovisko. Pre niekoho môže byť voda až príliš chladná, no v letných mesiacoch predstavuje ideálne osvieženie počas horúčav.

Nudapláž v Čunove

Táto malá, no dostatočne frekventovaná oblasť poskytuje, najmä v lete, ideálny priestor pre nudistov. Nejde o oficiálnu nudistickú pláž, no kúpanie bez plaviek je tu na malom území povolené. Voda je tu nesmierne príjemná a patrí medzi najčistejšie v Bratislave a okolí, dokonca sa nachádza asi len 30 minút od centra mesta. Jazero nedisponuje vlastným parkovaní, vďaka čomu sa tu často vyskytujú aj problémy s parkovaním.

nudapláž čunovo
zdroj: https://bezmapy.com/nudaplaz-v-cunove-recenzia/

Nudapláž Zlaté piesky

Aj Zlaté piesky patria medzi veľmi obľúbené nudapláže, pretože ich nájdete na ideálnej lokalite. Aj vďaka tomu sa môžu pýšiť parkovaním zadarmo a aj službami ako bufet, či príjemnou štrkovou plážou. Kladné recenzie vás navyše utvrdia v tom, že ide o osvedčené miesto pre nudistov.

Nudapláž Guláška v Senci

Táto nudapláž sa nachádza vedľa Slnečných jazier. Príjemné miesto s čistou vodou a skvelým prostredím – to je nudapláž Guláška v Senci.

nudapláž guláška
zdroj: https://www.facebook.com/NudaplazSenec/photos/a.1387040358181724/2381222115430205/

Nudapláž Ratnovská zátoka

Ide o najstaršiu nudapláž na našom území. Príjemná, udržiavaná lokalita predstavuje ideálnu voľbu na celodenné kúpanie a opaľovanie. Niekedy sa toto miesto označuje aj za nepríjemné na kúpanie, pretože voda mierne zapácha po rybách. Samozrejme ide o subjektívny názor, takže pokiaľ ste z okolia Piešťan, môžete to ísť sami vyskúšať.

Nudapláž Nové mesto nad Váhom

V tomto prípade ide o oficiálnu FKK pláž – teda nudapláž. Kapacita pláže je síce menšia, no dá sa príjemne dostať do vody. Čistá voda a prostredie s príjemnou atmosférou, štrková pláž , čiže terén je mierne náročnejší. Prístup je od jazera Zelená voda.

Nudapláž Liptovská Mara

Liptovská Mara je priehrada v žilinskom kraji, ktorá disponuje taktiež už dlhoročne zabehnutou nudaplážou. Táto pláž je opäť kamenistého pôvodu a rozprestiera sa na polostrove Ratkovie. Keďže ide v tejto oblasti o chránenú oblasť, je zákaz vjazdu motorovým vozidlám. Aj keď sa plocha pláte nevyznačuje veľkou rozlohou a v prípade zdvihnutej hladiny Liptovskej Mary je značná časť pláže zaplavená, ide o príjemné miesto na oddych.

Nudapláž Bukovec

Táto nudapláž sa nachádza na východe – v Košiciach. Táto pláž sa nachádza približne 15 minút autom od centra mesta. Veľkou výhodou je kvalita vody a taktiež je pláž chránená stromami, čo navodzuje nielen pocit súkromia, ale tiež je to aj skvelá prírodná ochrana pred stromami. Vstup do vody je po betónových schodoch, vďaka čomu je vhodný pre všetky vekové kategórie. Pláž tvoria dve oddelené lúčky.