Vedeli ste o tom, že svoju obývačku môžete teraz zariadiť štýlovo a neminúť pritom hneď niekoľko výplat? Stačí sa držať týchto overených rád, ktoré vám dnes predstavíme.

Základom toho, ako si zariadiť obývaciu izbu v byte či dome skutočne štýlovo aj za rozumnú cenu, je staviť na minimalizmus.

Minimalizmus je štýl, ktorý hovorí o tom, že by ste mali vo svojom živote používať len veci, ktoré skutočne potrebujete.

To isté platí aj pri zariaďovaní domácnosti, kde by ste mali kupovať len kusy nábytku, ktoré potrebujete a neprepchávať váš byt či dom zbytočnosťami.

Pohodlná pohovka 

Je jasné, že základom každej obývacej izby je pohodlná pohovka, na ktorej sa budete cítiť dobre.

Tento kus nábytku bude zrejme tým najdrahším vo vašej obývačke a aj my vám odporúčame do pohovky investovať, váš chrbát sa vám určite poďakuje.

Konferenčný stolík

K pohovke vám pochopiteľne odporúčame kúpu konferenčného stolu. Ak však chcete na tejto položke ušetriť, skúste u svojich rodičov či starých rodičov nájsť staré truhlice, ktoré vám môžu slúžiť ako elegantný stolík.

Tieto konferenčné stoly vyrobené zo starých kusov nábytku nielenže skvelo vyzerajú, ale častokrát aj časom stúpajú na svojej hodnote.

Potrebujete množstvo svetla

Jedným zo znakov minimalizmu, čo sa týka nábytku alebo zariaďovania obývacej izby, je množstvo svetla.

Hlavným zdrojom svetla by malo byť pochopiteľne prirodzené svetlo, ktoré však môžete efektívne doplniť aj o rôzne svietidlá moderných tvarov.

Slová na záver

Pri zariaďovaní obývacej izby v štýle minimalizmu si každú kúpu nábytku skutočne dobre premyslite a položte si otázku či túto vec skutočne potrebujete.

Taktiež vám odporúčame staviť na pekné čisté a ostré línie nábytku, ktoré ešte viac podčiarknu minimalizmus vašej obývačky.

Veríme, že vám tieto tipy pomohli a aj vy si dokážete vytvoriť ikonickú minimalistickú obývaciu miestnosť.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com