Či už ste fanúšikom miešaných nápojov, alebo chystáte oslavu a chcete zapôsobiť na hostí, zriadenie vlastného baru s miešanými drinkami určite zanechá dojem. Naskytuje sa veľa možností, ako takýto bar vytvoriť a preto odporúčame niekoľko tipov na jeho vybavenie, udržiavanie, aj zásobovanie.

Aké nápoje zvoliť?

Skvelým zdrojom inšpirácie na miešané drinky, je aktuálne ročné obdobie. Možno chcete na zimné večere pripraviť horúce varené víno, alebo počas letnej sezóny zostaviť nápojový lístok s osviežujúcimi drinkami. Nezabudnite na kreativitu, ktorá utkvie Vašim hosťom v pamäti.

Detaily doladíte pomocou čerstvého ovocia, lístkov mäty, jedlých kvietkov a mnohých ďalších. Okvetné lístky levandule sa tiež stávajú čím ďalej, tým viac populárnejšie. Pre inšpiráciu, a lacnejšie vytvorenie baru s miešanými drinkami skúste využiť zľavový kupón na svetnapojov.sk

Výbava je základ

Vytvorte si zoznam všetkého, čo pre úspešný chod baru potrebujete. Patria sem prísady, pomôcky, aj nástroje. Miešané drinky sa dajú pripraviť s alkoholom, alebo bez neho – výber nechajte na hostí, aby výsledná chuť bola taká, v akú dúfajú oni sami. Proces prípravy by mal zahŕňať využitie šejkeru na premiešanie chutí, mažiar pre lepšie uvoľnenie arómy, odmerku, dosku na krájanie a samozrejme poháre.

Každý druh pohára je určený na iný miešaný drink. Koktailka má dlhú stopku a šikmé steny. Môžete do nej lievať nápoje ako sú Daiquiri, Margarita, či Paradise. Do pohára na šampanské sa hodí Mimóza, Kir Royal a do whisky pohára pokojne namiešajte Negroni, Old Fashioned, alebo Bullshot. Spomenuté, aj iné poháre na nápoje môžete zakúpiť so zľavou na Mall.sk

 🍹 Známy miešaný drink Margarita, údajne prvýkrát namiešala američanka Margarita Sames na Vianoce v roku 1948, pre vybranú spoločnosť v mexickom Acapulku.

Čerstvosť surovín

Počas oslavy je podstatné mať ingrediencie nablízku a zároveň čerstvé. Napríklad také kolieska citrónu, či lístky mäty potrebujete mať už dopredu predpripravené, pretože manipulácia s nimi zaberá dlhší čas. Na vzduchu sa ich kvalita rýchlo vytráca a preto by mali byť udržiavané v chlade.

Bez ľadu je príprava miešaných drinkov tiež nemysliteľná. Výhodným riešením je v tomto prípade minichladnička, alebo minimraznička so záložným zdrojom. Investícia sa vyplatí, no predsa je len o niečo vyššia – odporúčame zľavy na datart.sk, aby ste pri nákupe ušetrili.

Občerstvenie ku drinkom

Ku každému nápoju sa hodí aj niečo na zahryznutie. Spestrite chuťové poháriky rôznym občerstvením, ktoré každý ocení. Je vhodné ponuku jedál rozšíriť, pretože ku každému drinku sa hodí niečo iné a niektoré kombinácie nemusia ísť dokopy. Ak ste ako hostitelia zamestnaní s obsluhou baru, objednaním jedla nič nepokazíte. BONUS na bistro.sk sa Vám zíde, ak máte v pláne pohostiť akékoľvek množstvo hostí.

Novo naučené zručnosti Vás dostanú na výslnie a návštevu určite očaria. Stačí sa trochu povenovať informáciám o príprave, vybaveniu a zostrojenie ideálneho baru na miešané drinky tak nebude žiadnou prekážkou. Môžete sa inšpirovať desiatimi jednoduchými kokteilmi, ktoré doma ľahko pripravíte: