Zdravé vlasy žiaria ako koruna každej dámy, ktorá ich nosí. Lesklé, zdravé vlasy, ktoré sa dobre upravujú sú snom nejednej ženy. Rovnako by sa však o zdravie vlasov a vlasovej pokožky mali starať aj muži, ktorí sú rovnako vystavovaní nepriaznivým vplyvom počasia, zlým návykom alebo voľbou nesprávnej kozmetiky. Aj keď kľúčovú úlohu pri kvalite vlasov zohráva genetika aj my sa môžeme podieľať na zdraví a výzore našich vlasov. Ako sa starať o vlasy tak, aby boli zdravé, lesklé a dobre sa upravovali?

umývanie vlasov

Strava

Začíname, takmer ako vždy, zvnútra. Správne nastavenie stravy s dostatkom živín a vitamínov je základom pre zdravé a krásne lesklé vlasy. Takisto je potrebné obohatiť váš jedálniček o potraviny s vysokým obsahom proteínov ako sú napríklad fazule, ryby, vajcia, chudé mäso, či hydina. Striktne nastavené spôsoby stravovania s vyšším obsahom proteínov dokážu rýchlo priniesť výsledky vo forme pevnejších vlasov a tiež môžete pozorovať aj elimináciu vypadávania vlasov.

Medzi obľúbené doplnky stravy, ktoré sa spájajú s priamym účinkom na vlasy patrí zinok. Nedostatok zinku často spôsobuje vypadávanie vlasov. Zinok môžete do vášho jedálnička dostať v prirodzenej forme prostredníctvom rôznych orechov ako sú vlašské, pekanové, kešu, či mandle. Tiež sa snažte konzumovať dostatok zeleniny, ovocia, zelených šalátov a piť veľa vody.

Doplnky stravy

Ak ste si nie istý kvalitou vašej stravy, no chcete s problémami so zdravým vašich vlasov bojovať, môžete siahnuť po doplnkoch stravy. Ideálne sú tie s obsahom zinku, no na trhu nájdete aj rôzne kofeínové tablety, chinínové produkty, či množstvo ďalších skvelých alternatív. Pre dosiahnutie čo najväčšieho výsledku je ideálne kombinovať bohatú stravu a niektorý z doplnkov stravy. Takto môžete urýchliť samotný proces regenerácie vašich vlasov.

šampón

Starostlivosť o vlasy

Starostlivosť o vlasy tiež často vplýva na samotnú kvalitu vlasov. Ide o produkty, ktoré používame, postupy, ktoré preferujeme a zaužívané zvyky. Základom vašej starostlivosti je voľba a nákup správnych produktov. Nemusí ich byť veľa na rôzne účely- stačí dobrý šampón s kvalitným kondicionérom. Snažte sa vyhýbať parabénom a silikónom a siahajte skôr po zdravších prírodných alternatívach, ktoré vaše vlasy zároveň odľahčia. Kondicionér je pre niektoré druhy vlasov nevyhnutný a preto je jeho používanie veľmi dôležité. Rovnako sa snažte používať produkty z jednej rady, ktoré zväčša vedia spolu najlepšie komunikovať.

Umývanie vlasov by malo nasledovať zakaždým keď ich máte mastné. Pokiaľ však ste cez víkend doma, určite môžete dopriať vašim vlasom oddych a neumývať ich. Hydratujú sa vlastným mazom a rovnako si oddýchne aj vlasová pokožka od neustále vysušovania. Česanie vlasov nie je vhodné ešte v mokrom stave, ideálne je nechať si vlasy vysušiť. Ak chcete dosiahnuť naozaj zdravé vlasy vyhýbajte sa aj tepelným úpravám vlasov vo forme fénovania, žehlenia, či kulmovania. Ak si už vlasy chcete tepelne upravovať, použite predtým sprej fungujúci ako tepelná ochrana.

Ako sa o vaše vlasy staráte vy, aby ste docielili ich zdravie a krásu? Aké produkty sú pre vaše vlasy najvhodnejšie? Podeľte sa s nami v komentároch!