Nejeden študent potrebuje nájsť pri učení ten najefektívnejší spôsob, ktorý mu pomôže „absorbovať“ čo najväčšie kvantum učiva za najkratší čas. Možno Vás potešíme, že takéto rýchle učenie sa dá naozaj zrealizovať! Čo všetko robiť preto, aby ste sa podklady kvalitne naučili a pritom nestrácali celé dni nad knihami?  

Učte sa v krátkych časových intervaloch

Vedeli ste, že ľudský mozog je schopný naučiť sa za jeden deň až sto strán učiva? Krátkodobá pamäť je totiž skvelým prostriedkom, ako si precízne zapamätať veľké množstvo textov za krátky časový interval. Pokiaľ nie ste typ človeka, ktorý dokáže bez problémov absolvovať učebný „maratón“, vyskúšajte inú overenú taktiku. Je odporúčané, aby ste sa novej látke venovali 30 až 50 minút.

Keď skončíte, urobte si 10 minútovú prestávku kedy sa poprechádzate, alebo občerstvíte nápojom, aby ste sa do ďalšieho učebného intervalu pustili s čistou a energickou mysľou. Krátke a časté učenie je oveľa lepšie, ako dlhé a zriedkavé. Pre lepšie sústredenie je odporúčaný aj výživový doplnok, v podobe výťažku listov zo stromu Ginkgo Biloba. Benu lekáreň zľavový kupón Vám ako študentovi značne pomôže ušetriť pri nákupe prírodných tabletiek, podporujúcich sústredenie.

🧐 Mnohé staré stromy Ginkgo sú na východe veľmi uctievané už tisícky rokov stúpencami budhizmu, konfucianizmu a šintoizmu.

Rýchle učenie: rozšírte svoje obzory

Učiť sa nové veci, znamená vytvorenie pokročilých zručností v akejkoľvek oblasti vzdelávania sa. Podľa štúdie z marca 2016, si takmer dve tretiny ľudí, ktorí sa rozhodli získať ďalšie vzdelanie aby sa posunuli vo svojej kariére, výrazne rozšírili profesionálne vedomosti a schopnosti. Vďaka tomu im učenie v blízkej budúcnosti už nerobilo žiadne komplikácie.

Ak je to možné, pokúste sa aj vy rozšíriť svoje obzory, aj keby to malo znamenať „iba“ čítanie nových kníh, či odbornej literatúry. Posilníte si nervové spojenia, čo Vám do budúcnosti prinesie jednoduchšie pochopenie a zapamätanie si učiva. Svoje nové poznatky si zapisujte do zošita alebo diára, aby ste k nim mali ľahký prístup. Použite Andreashop zľavový kód, aby ste sa jednoducho dostali k zľavneným školským potrebám.

Doučujte niekoho iného

Ak si predstavíte, že úlohu, ktorú sa snažíte pochopiť, budete musieť naučiť niekoho iného, môžete podľa štúdie uskutočnenej na Washingtonskej univerzite urýchliť svoje učenie a viac si zapamätať. Takýto spôsob zmení Vaše nastavenie mysle tak, že sa zapojíte do efektívnejšieho prístupu k učeniu ako tí, ktorí sa jednoducho učia, aby prešli testom.

Ako sa rýchlo učiť: písanie poznámok

Bezmyšlienkovité prepisovanie poznámok od spolužiaka vedie k nesústredeniu sa na text, ako aj k možnosti rozptýlenia – napríklad sledovanie seriálu v pozadí, či počúvanie hlasnej hudby. Používanie pera a papiera Vám pomôže lepšie sa učiť a chápať poučkám.

V súčasnosti niektorým profesorom nevadí, ak si na ich hodinách budete písať poznámky do notebooku, či tabletu. Investícia do elektroniky býva zväčša drahšia, no Datart zľavové kódy sú skvelým pomocníkom pri nákupe notebooku za lacnejšiu sumu.

Spánok a príjemná atmosféra

Spánok je dôležitý pre zapamätanie si veľkého množstva učiva. Počas spánku nastáva uchovávanie slov do pamäti, čím sa „zabijú dve muchy jednou ranou“:

  1. Spánok zabezpečí oddych a regeneráciu
  2. Učivo sa počas spánku uloží do pamäte preto nie je potrebné dôkladné opakovanie na druhý deň

👨🏼‍🎓 V experimente, ktorý sa uskutočnil vo Francúzsku, sa účastníci počas dvoch sedení učili svahilský preklad 16 francúzskych slov. Osoby, ktoré medzi jednotlivými sedeniami spali, si v priemere spomenuli na 10 zo 16 slov, zatiaľ čo tí, ktorí nespali, si spomenuli len na 7,5 slova.

Prostredie, v ktorom študujete je rovnako dôležité, ako všetky ostatné aspekty. Hlučná hudba, či zvuky okolia Vás len odreagujú od primárneho bodu – učenia. Vytvorte si preto príjemnú atmosféru, nakúpte si sviečky, vonné tyčinky, či iné upokojujúce predmety – pri Vašom nákupe odporúčame uplatniť si zľavové kupóny na mall.sk.

Rýchle učenie: nič nie je nemožné

Správna technika učenia zohráva kľúčovú rolu pri zapamätávaní si rozsiahlych učebných textov. Posilnite svoje motorické zručnosti a obohaťte sa o nové skúsenosti, aby Váš proces rozsiahleho učenia za krátky čas prebiehal efektívne a bezstarostne.