Ranný rituál môže zmeniť celé vnímanie vášho dňa. Rovnako by ste si mali vytvoriť takýto rituál aj čo sa týka starostlivosti o vašu pleť. Mnoho dám si myslí, že starostlivosť a čistenie pleti je podstatná len večer, keď sa odličujete. Pravdou však je, že rovnako ako umývanie zubov, aj čistenie pleti je dôležité realizovať dvakrát do dňa. Ráno je vaša pleť nečistá, pretože v noci sa veľa potíme a rovnako sa baktérie hromadia aj na našom posteľnom prádle. Ako začať ráno so sviežou pleťou?

Čistenie pleti

Ráno je ideálne začať vlažnou vodou, ktorá vás preberie a naštartuje do nového dňa. Pre pleť je kľúčová rovnako konzumácia vody, ako aj ranné oplachovanie pleti. Tvár si poriadne opláchnite vlažnou vodou a potom aplikujte váš obľúbený čistiaci produkt, prípadne prírodné mydlo. Je len na vás aké preferencie máte, čo sa kozmetiky týka, dôležité je len zahrnúť jednotlivé spomenuté kroky. Pleť poriadne vyčistite a opatrne vysušte uterákom. Po tomto kroku sa budete cítiť prebraté a rovnako svojej pleti doprajete ranné hĺbkové čistenie, ktoré tak potrebuje.

zrkadlo

Hydratácia

Hydratácia pleti je rovnako dôležitá v teplom, ako aj v chladnom počasí. V lete nás krém chráni pred vysušujúcimi lúčmi slnka, zatiaľ čo v zime pred vysušujúcimi účinkami mrazu. Hydratačný krém alebo olej by mal byť určite súčasťou vášho ranného rituálu k sviežej pleti. Pre niektoré dámy môže byť skvelou alternatívou aj sérum, ktoré pleť hĺbkovo hydratuje no nezanecháva mastný film a tak je vhodné aj pod makeup. Hydratovaná pleť pôsobí mladšie, sviežejšie a pravidelná hydratácia eliminuje vznik vrások. V rámci hydratácie je dôležitá aj už spomínaná voda. Pravidelný a dostatočný pitný režim podporuje pružnosť vašej pokožky.

Face roller

Možno ste už počuli o tejto inovatívnej vecičke, ktorej úlohou je podporovať prirodzenú cirkuláciu, teda prietok krvi v tvári. Tento masážny valček na tvár pochádza už zo 17. storočia a má pre zdravie a krásu našej pleti množstvo priaznivých účinkov. Rovnako je jeho používanie, najmä pri držaní v chlade, veľmi príjemné. Studeným valčekom si pleť krásne prebudíte a rovnako ním môžete zapracovávať hydratačné produkty. Medzi ďalšie výhody patrí predovšetkým znižovanie opuchov a upokojovanie pokožky.

face roller

Ranný rituál a makeup?

Ak používate dekoratívnu kozmetiku, odporúčame na bežné a dlhodobé používanie siahať skôr po prírodných produktoch. Makeup máte na pleti celý deň a môže do vašej pleti uvoľňovať chemické látky, ktoré nebudú prispievať k zdraviu vášho organizmu. Aplikácia makeupu môže byť pre pleť však aj veľmi priaznivá, pretože pôsobí ako maska na zachytávanie nečistôt z okolia. Rovnako vás nosenie makeupu donúti k pravidelnému čisteniu a odličovaniu pleti, čo vaša pokožka tváre určite ocení.

Ranný rituál môže zdravie a tiež vizuálnu stránku vašej pleti výrazne zlepšiť. Pravidelná starostlivosť vám umožní zmierniť príznaky starnutia, či bojovať s aknóznou pleťou. Pritom nemusí ísť o žiadny časovo, či finančne náročný proces. Vytvorte si aj vy váš nový obľúbený rituál, vďaka ktorému si doprajete aj ráno trochu času pre seba a svoj relax.