Pánske a dámske peňaženky neplnia len praktickú funkciu. Stačí si predstaviť, ako pred vami stojí krásny muž a z vrecka vytiahne starú, roztrhanú peňaženku z detských čias. Veľmi rýchlo si o tomto mužovi zmeníte názor. Peňaženky sú doplnok, ktorý budete v ruke držať každý deň. Doplnok, ktorý uvidia ľudia okolo vás. Dámske a pánske peňaženky môžu byť praktické i štýlové zároveň.

Z vrecúška ku klasickému tvaru

Peňaženky sa používali oveľa skôr, ako si myslíte. Doplnok podobný peňaženke bol dokonca nájdený v starovekej hrobke. Samozrejme, že ku klasickému tvaru peňaženky, ako ju poznáme dnes, viedla dlhá cesta.

Prvými platidlami boli suroviny, drahé kovy a neskôr mince. Na uschovanie a prenášanie mincí slúžili vrecúška, ktoré mali ľudia pripevnené o pás. S príchodom papierových peňazí bolo nutné vynájsť iný spôsob, ako peniaze chrániť. V 17. storočí sa v Európe objavili prvé peňaženky na papierové bankovky. Nemali priečinky, ale išlo skôr o jednoduchý kožený plást, v ktorom bola spinka na preloženie bankoviek. Peňaženky sa postupne zväčšovali a s príchodom kreditných kariet v 20. storočí dostali dizajn dnešných peňaženiek.

Nájsť peňaženku, ktorá vám bude vyhovovať môže chvíľu trvať. Peňaženka na answear.sk vám hľadanie spríjemní. V online obchode nájdete pánske a dámske peňaženky rôznych tvaroch, vyrobené z rozmanitých materiálov a v celom spektre farieb. 

Dámske peňaženky pre štýlové ženy

Ženy majú s výberom peňaženiek väčšie problémy ako muži. Hľadajú model, ktorý by im vyhovoval po stránke vzhľadu, ale tiež taký, aby sa im zmestil do obľúbenej malej kabelky. U žien je peňaženka niekedy kabelkou v kabelke. Nedajte sa ihneď omámiť krásou kožených alebo textilných peňaženiek. Uvažujte o tom, koľko kreditiek a rôznych iných kariet so sebou nosíte. Po rozhodnutí o veľkosti peňaženky sa môžete zaoberať dizajnom.

Nestarnúcim módnym trendom vo svete dámskych peňaženiek sú kožené modely. Kožené peňaženky s logom značky alebo potlačou vyzerajú in a dodajú vám šmrnc. V zapínaní jednoznačne vedú peňaženky na zips. Elegantnejšie však vyzerajú preklopené peňaženky na cvok, suchý zips alebo magnet.

Ak sa nebojíte experimentovať, kúpte si peňaženku so zaujímavým detailom. Peňaženky s prešívaním, prackou alebo príveskom vyzerajú perfektne a po vytiahnutí z kabelky zaujmú na prvý pohľad. Nudnú čiernu dámsku peňaženku vymeňte za peňaženku v pastelovej farbe alebo výraznú červenú.

Pánske peňaženky pre trendy mužov

Muža so zmyslom pre módu spoznáte podľa peňaženky. Pánska peňaženka môže byť rovnako zaujímavá a štýlová ako dámska. Elegantným mužom pristanú peňaženky v decentnej čiernej farbe. Ak nosíte peňaženku vo vrecku elegantných nohavíc, mala by mať jednoduchý dizajn bez mohutného zapínania. Naopak do riflí alebo do vrecka saka si môžete vložiť peňaženku so zaujímavým detailom ako sú kovové spony a hrubé zipsy.

Trendom boli a budú kožené peňaženky. Sú veľmi odolné a precízne vypracované tak, aby spĺňali požiadavky najnáročnejších mužov. Klasickú čiernu farbu pokojne vymeňte za decentnú hnedú, béžovú alebo čoraz trendovejšiu modrú a pútavú burgundskú.

Zapínanie pánskych peňaženiek nemusí byť len na cvok a magnet. Veľmi zaujímavo a moderne vyzerajú peňaženky obopnuté pásikmi alebo modely so zapínaním, ktoré bránia vypadnutiu kariet. Vedeli ste, že peňaženky dokážu chrániť pred krádežou elektronických dát? Posvieťte si aj na takéto peňaženky a vaše financie budú v bezpečí.

Zdroj foto 1: kseniya_tretyakova / shutterstock.com

Zdroj foto 2: vlastné / answear.sk