Levanduľové polia sú po celom svete neslávne známe najmä vďaka svojej skvelej vôni a aromaterapeutickým účinkom. Fotky v levanduľovom poli sú na sociálnych sieťach nesmierne úspešné a pobyt na poli s vôňou levandule môže byť skvelým zážitkom a relaxom. Kde na Slovensku môžeme nájsť takéto levanduľové polia?

Provensálsko na Slovensku 💮

Levanduland je levanduľové pole na Záhorí, konkrétne v oblasti Rudava. Spoločnosť levanduľu začala pestovať v roku 2014, pričom poskytuje vypestované rastliny na výrobu mnohých kvalitných produktov. Začiatkom júla sa vždy koná samozber a rovnako je možné tento priestor navštíviť počas Dňa otvorených dverí. Pole sa využíva aj na fotografovanie.

Levandéria Tomášikovo

Aj toto levanduľové pole sa nachádza na Slovensku, konkrétne 16 km od mesta Galanta. Táto levanduľová farma v súčasnosti obsahuje takmer 3000 sadeníc voňavých kvetov levandule. Okrem relaxačného účinku a skvelého estetického vnemu, firma dlhodobo spolupracuje aj s maďarskou destilárňou Mohos Gyógynövény Lepárló, kde potom prebieha napríklad aj destilácia levanduľového oleja.

Lavandia Morava

Lavandia je nádherné, voňavé levanduľové pole v lokalite južnej Moravy. Príbeh tohto políčka sa začal písať v roku 2014 a odvtedy sa teší veľkej popularite – niet sa čo diviť, veď spája nádherné kvety, s úžasnou vôňou, relaxačným prostredím a výrobou kvalitných produktov. Pole sa každoročné otvára pre verejnosť, taktiež realizuje samozber a ponúka možnosť fotografovania.

Levanduľové pole manželov Pirovcov

Aj na východnom Slovensku môžeme nájsť nádherné levanduľové pole. Moldava nad Bodvou disponuje vlastným políčkom a vďaka tomu zastupuje pri pestovaní levandule aj východné Slovensko.

levanduľové pole
zdroj: https://www1.pluska.sk/regiony/vychodne-slovensko/provensalsko-slovensku-vychode-je-carovna-levandulova-farma-vznikaju-tam-nadherne-fotky?itm_modul=articles-rubric-list&itm_brand=plus1&itm_template=rubric&itm_position=13&fbclid=IwAR3dYjP8LUNHACEwsH7DYdsHN9Eel8VrB3UpiY3VYX7iIdlxUMAN0SAcSgc

Zbehy – levanduľové polia

Levanduľové polia v Zbehoch má na starosti spoločnosť Radar s.r.o. Na týchto poliach sa pestuje napríklad levanduľa lekárska alebo levanduľa francúzska. Levanduľa francúzska je omnoho aromatickejšia a používa sa napríklad v kozmetickom priemysle, zatiaľ čo liečivá odroda má široké využitie v potravinárstve.

levanduľa
zdroj: https://www.zbehy.sk/sprava/12763/samozber-levandule.html