Byť zdravší môže byť veľkou výzvou, najmä ak na to nemáte čas alebo energiu. Existujú však malé zmeny, ktoré môžete urobiť, aby ste zlepšili svoju kondíciu a pritom nezmenili svoje „lenivé“ návyky. Ako žiť zdravo a čo všetko pre takýto spôsob života treba podniknúť?

Triky pre dobré stravovanie

Možno ste už počuli o čoraz známejšom experimente v oblasti stravovania. Nevyžaduje si takmer žiadnu námahu a má značne pozitívne ohlasy. Je to jednoduché – jedzte jedlo nedominantnou rukou. Ak ste pravák, dávajte si pri jedle príbor do ľavej tuky (pri ľavákoch naopak). Používanie nedominantnej ruky spôsobuje, že jete pomalšie. S pomalou intenzitou stravovania si mozog stihne „uvedomiť“ že žalúdok je plný a vyšle signál, kvôli ktorému už nebudete mať chuť zbytočne sa prejedať.

Ako žiť zdravo: pite vodu

Pridajte do jedálnička zdravé a chutné potraviny a pred každým jedlom vypite pohár vody. Voda vás trochu zasýti, takže sa pri ďalšom jedle nebudete prejedať. Majte fľašu s vodou stále pri sebe, či už ste doma, alebo na cestách.

Pite kávu

U ľudí, ktorí denne vypijú tri až päť šálok kávy, je menej pravdepodobné, že sa u nich prejavia skoré príznaky srdcových ochorení. Nevynechávajte svoju rannú šálku kávy ani popoludňajšiu kávu na povzbudenie. Svoju obľúbenú kávu si môžete zakúpiť so zľavou cez ritualcoffee.

Jedzte na menších tanieroch

Ľudia, ktorí jedia na menších tanieroch zjedia (logicky) menej. S takouto taktikou si budete myslieť, že ste zjedli viac, takže pocit sýtosti sa dostaví aj v tomto prípade. Pikantné jedlá môžu pomôcť znížiť chuť do jedla. Siahnite po extra pálivej omáčke, niektorých chilli papričkách alebo feferónoch.

Pálenie kalórií za pomoci prechádzok

Každú hodinu sa dve minúty prechádzajte. Len dve minúty – nebojte sa, zvládnete to! Môžete dokonca chodiť dookola okolo gauča, kým pozeráte televíziu. Chôdza Vám pomôže spáliť ďalšie kalórie, ktoré by sa uložili ako tuk, keby ste zostali sedieť. Chôdza dozadu, dokonca aj v krátkych intervaloch, môže mať obrovský prínos pre zdravie.

Pri chôdzi dozadu tiež pracujú iné svaly ako pri kráčaní dopredu. Svoj metabolizmus naštartujete, aj keď budete napríklad prať, vynášať odpadky alebo vykonávať iné domáce práce. Po čase sa Vám možno chôdza zapáči a povýšite ju na úroveň prechádzok do prírody. V tom prípade je na mieste vybaviť sa kvalitnou obuvou cez 11teamsports – zľavový kupón.

Ako žiť zdravo: spánok

Čo keby sme Vám prezradili, že spánok je tiež cestou k zdravej životospráve? Veľa ľudí táto informácia určite poteší. Dostatok spánku posilňuje imunitný systém, znižuje riziko zápalov, depresie a stresu. Zlepšuje aj každodennú náladu, čím sa staráte aj o svoje duševné zdravie.

Všetky uvedené pozitíva sú úzko prepojené s kvalitným matracom. Uistite sa, že Váš matrac je zložený z ideálneho materiálu, poprípade investujte do nového cez novynabytok.sk – zľavový kód.

Cez videohry k zdravšiemu životu!

Urobte si prestávku v bežnom pracovnom dni a pozrite si na internete zábavné video, ktoré Vás nabudí. Budete mať viac energie a z dlhodobého hľadiska budete šťastnejší! Hrajte viac aktívnych videohier. Namiesto hrania hier, ktoré si vyžadujú sedenie, skúste siahnuť po aktívnejších kúskoch. Tanečné typy videohier sú chytľavé a navyše spaľujú kalórie. V konečnom výsledku sa zakúpenie hernej konzoly vyplatí – ak chcete na rozpočte ušetriť, zakúpte si hernú konzolu cez okay.sk – zľavy.

Ako žiť zdravo: ďalšie možnosti

  • Pohlaďte svojho domáceho miláčika – už len pri pohľade na tvár zvieraťa sa u ľudí zvykne vyplaviť „hormón lásky“ –  oxytocín
  • Parkujte na vzdialenom konci parkoviska – chôdzou spálite ďalšie kalórie
  • Stretávajte sa s priateľmi – prechádzky budú oveľa príjemnejšie, ak ich strávite s osobou, s ktorou si máte čo povedať

Možností, pre zdravé a pritom nenamáhavé činnosti je naozaj veľa. Vyberte si tie, ktoré Vás oslovili, alebo rovno absolvujte všetky! Zaberajú minimum námahy a ešte sa pri nich dobre zabavíte.