Nákup oblečenia je veľmi obľúbenou aktivitou najmä pre dámy. Okrem toho, že nám prináša radosť, často nové kúsky oblečenia prinášajú do našich dní aj dávku sebavedomia a pohodlia. Je preto pochopiteľné, že čím viac nových kúskov si zadovážime, tým sme šťastnejší. Často sa však potom stáva, že kupujeme veci, ktoré reálne nepotrebujeme a míňame na ne nekresťanské peniaze. V tomto článku vám dáme jednoduché tipy ako nakupovať oblečenie s rozumom, ekologicky a ekonomicky. Chcete vedieť ako na to?

Sekáče a nákup oblečenia

Asi vás neprekvapí, že množstvo kvalitných a aj estetických kúskov nájdete v sekáčoch. Keďže produkujeme také obrovské množstvá oblečenia, v sekáči už viete nájsť aj kúsky s vysačkou za polovičnú cenu. Touto cestou teda určite viete ušetriť a často sa dostanete aj k oveľa originálnejším, značkovým a najmä kvalitným veciam. Ako nakupovať efektívne v sekáčoch? Predovšetkým je dôležité ísť do sekáča s tým, že máte dostatok času na prehrabovanie sa vo veľa veciach. Je potrebné aby ste regály prešli a dotýkali sa vecí, kontrolovali materiálové zloženie a najmä, či oblečenie nemá žiadne poškodenie.

Ide teda určite o dlhší spôsob nakupovania ako v klasických obchodoch, no má aj svoje výhody. Väčšina sekáčov funguje na princípe, že cena tovaru sa znižuje. Najvyššia cena je pri príchode tovaru a do konca týždňa sa úmerne znižuje. Viete tak nakupovať oblečenie za smiešne sumy a to bez rozdielu typu oblečenia. Ak hľadáte konkrétny kúsok musíte sekáče navštevovať pravidelne a ideálne v dňoch, kedy je vyložený nový tovar. Zaberie vám to viac času, no potešíte vašu peňaženku a tiež aj životné prostredie, pretože oblečeniu dáte druhú šancu.

sekáč

Zľavové kupóny a kódy

Ak chcete nakupovať produkty cez internet, pretože nie ste ochotný venovať nákupu veľa času, tak nevadí. Aj touto cestou viete ušetriť. Najefektívnejšou metódou je využívanie zľavových kupónov a kódov pri nákupe. Môžete tak získať štedré zľavy a zároveň preto nemusíte prakticky nič urobiť. Uplatnenie zliav pri internetovom nákupe je veľmi rýchle a jednoduché, no zároveň naozaj efektívne. Mnohé zľavy poskytujú samotné internetové obchody aj pre verných zákazníkov, či pri odbere newslettera. Snažte sa tieto informácie vyhľadať na stránkach konkrétneho internetového obchodu a môžete sa dostať k zaujímavým zľavám.

online shopping

Bazáre a marketplace

Stále populárne sú aj rôzne bazáre, ktoré sa dnes už premiestnili aj na sociálne siete. Táto forma nákupu je tiež veľmi jednoduchá, pretože na sociálnych sieťach trávime bežne množstvo času. Bazár je vlastne formou sekáču na internete, pričom problém predstavuje, že veci si nemôžete prezrieť naživo. Je teda dôležité využívať na takýto nákup dôveryhodné stránky a overovať si dôveryhodnosť osôb, aby ste sa nestali obeťou podvodu.

Ako šetríte pri nákupe oblečenia Vy? Ktoré z týchto foriem šetrenia aktívne využívate pri vašich nákupoch? Ako často nakupujete nové oblečenie? Myslíte si, že máte dostatok oblečenia, alebo si kupujete všetky najnovšie trendy? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch!