Wim Hof metóda je známou revolučnou technikou, ktorá zmenila životy mnohým ľuďom po celom svete. Umožňuje ľuďom lepšie chápať a ovládať svoje telo napríklad pomocou dychových cvičení alebo terapie chladom. Jej zakladateľom je Wim Hof, ktorý je známym ľadovým mužom. Čo všetko by ste mali o tejto metóde vedieť, ako ju praktizovať a ako vám môže pomôcť?

Wim Hof

Wim Hof
zdroj: https://lepsiden.sk/wim-hof-ladovy-muz-jeho-metoda/

Wim Hof, často nazývaný aj ľadový muž alebo Iceman, ktorý disponuje niekoľkými rekordmi, vďaka ktorým sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov. Kaskadér, ktorý sa nebojí zimy a ľadu sa narodil v roku 1959 v Holandsku a bol jedným z deviatich detí. Jeho rekordy sa viažu predovšetkým s odolnosťou voči chladu. Výsledky, ktoré dosiahol sú dôsledkom štúdia ľudského tela a schopnosti pozorovania a ovládania zložitých telesných procesov.

Práve metóda, ktorú si budeme v tomto článku rozoberať hovorí o tom, ako človek dokáže ovládať svoje telo – respektíve mať ho úplne pod kontrolou. Wim dokáže napríklad regulovať svoju teplotu tela a vďaka tomu sa mu podarilo dosiahnuť skvelé výsledky v mnohých disciplínach. Neskôr sa rozhodol, že svoje poznatky ohľadom kontroly vlastného tela a telesných procesov podá ďalej širokému spektru publika.

Wim Hof metóda

Základom Wim Hofovej metódy sú tri piliere:

  • dýchanie – prijatie a uvoľnenie akejkoľvek situácie
  • chlad – zrkadlo nášho stavu a myšlienkových vzorcov
  • nastavenie mysle – mód odhodlania, ľahkosti, uvoľnenosti

Základom tejto metódy je dýchanie, ktoré slúži na sprítomnenie a uvoľnenie. Chlad predstavuje zrkadlo, ktoré nás môže stavať do polohy neprijatia a rovnako aj do polohy prijatia – je to len na nás. Rovnako je podstatné aj nastavenie mysle, pretože pozitívne myšlienky a odhodlanie nás vedia viesť akoukoľvek tŕnistou cestou.

Wim Hof metóda kniha

Metóda Wima Hofa sa dá kúpiť v knižnej podobe napríklad v predajniach Martinus. Nájdete ju vo forme klasickej knihy, e-knihy alebo audioknihy. Cieľom tejto knihy je oboznámiť vás so samotnou metódou a aktivovať vašu vnútornú silu. Kniha je vhodná pre všetky vekové kategórie a jej koncept je založený na viacerých pilieroch – napríklad chlad, dych, nastavenie mysle, zdravie, či výkon.

Wim Hof metóda skúsenosti

Wim Hofovu metódu skúšajú vo veľkom ľudia po celom svete. Jeho inšpiratívny príbeh a jeho vystupovanie na verejnosti je nesmierne uvoľnené a pôsobí ako vyrovnaný muž. Zároveň má za sebou mnohé úspechy, o ktorých sa bežnému človeku ani nesníva. Podľa rôznych zdrojov vedie táto metóda k mnohým pozitívnym zlepšeniam vo vašom živote.

💡 Komplexné recenzie prináša napríklad Startitup, Viktor Schiller, Juraj Buček či Fitland.

Wim Hof kniha
zdroj: https://www.martinus.sk/?uItem=815237

Wim Hof kniha PDF

PDF kniha Metóda Wima Hofa na stiahnutie.

Pred zakúpením si tiež môžete prezrieť recenzie od čitateľov.

Wim Hof strava

Stravovanie je pre nás veľmi dôležité a mali by sme mu v živote venovať náležitú pozornosť. Wim sa celý život stravuje formou intermittent fasting a stravu konzumuje výlučne počas dvojhodinového okna počas dňa. Veľmi dôležité je však predovšetkým jesť vtedy, keď sme naozaj hladný a počúvať svoje telo. Samozrejme je podstatné konzumovať vysoko nutričné potraviny, ktoré nášmu telu poskytujú potrebné živiny a nie prázdne kalórie.

Wim Hof dýchanie youtube

Tak čo, vyskúšate aj vy Wim Hofovu metódu?