Turistika je veľmi obľúbeným spôsobom trávenia voľného času. Zahŕňa totiž pohyb v prírode a množstvo skvelých zážitkov. Práve preto sa čím ďalej tým viac dostáva medzi bežné formy dovoleniek, či voľnočasových aktivít. Venujú sa jej rodiny aj jednotlivci a ani sa tomu nečudujem. Slovensko je so svojou jedinečnou čistou prírodou naozaj skvelým miestom pre turistiku. Môžete takto spoznávať krásy našej krajiny a nie je to ani finančne náročné.

V tomto článku nedostanete tipy na klasické turistické trasy vo Vysokých Tatrách. Práve naopak sa pozrieme na menej známe miesta, ktoré vám však svojou krásou zoberú dych. Turistika, ktorá vás tu čaká vám rozhýbe telo a pohladí dušu.

Krásy Poľany

Podpoľanie je región v srdci Slovenska, ktorý skrýva nevídané bohatstvo. Samotný región sa rozkladá pod vyhasnutou sopkou Poľana, ktorá sama o sebe je skvelým turistickým cieľom. Vedie k nej množstvo turistických chodníkov a jej náročnosť je primeraná. Okrem iného sa región Podpoľania môže pochváliť aj slávnymi terasovitými políčkami, ktoré sú unikátne a originálne. Tipom na miernejšiu turistiku je napríklad vodopád Bystré, ktorý sa však práve dá spojiť aj s túrou priamo na Poľanu. Nájdete tu množstvo menších prírodných pamiatok, bohatý folklór a jedinečné remeslá, ktoré sú známe po celom svete.

Chleb

Chleb je prírodná rezervácia v Malej Fatre, konkrétne ide o jej najvyšší vrch. Ide o jedinečné miesto, ktoré si získalo srdcia nejedného milovníka turistiky. Neskutočne nádherné výhľady a rovnako aj menšia koncentrácia turistov je zárukou skvelého výletu s množstvom zážitkov. Toto miesto má čaro v zime aj v lete a v každom ročnom období vás dokáže prekvapiť neopísateľnou nádherou, až máte potrebu sa na toto miesto opäť vrátiť.

turistika

Vodopád Skok

Slovenské vodopády sú naozaj skvostom, ktorý dokáže príroda v našich podmienkach vytvoriť. Inak to nie je ani s vodopádom Skok. Nájdete k nemu nenáročnú cestičku od Štrbského plesa. Bezproblémová orientácia a priajteľný terén robia z tejto túry skôr príjemnú prechádzku v bezchybnom prírodnom prostredí. Jedinou nevýhodou môže byť vyššia koncentrácia turistov, čo je však na takýchto populárnych prírodných pamiatkach pochopiteľné.

Turistika na Roháčske plesá

Roháčske plesá sú ukryté v západnej časti Vysokých Tatier. Samotná cesta, ktorú absolvujete vás uchváti nádhernými výhľadmi. Túra je strednej náročnosti, aj keď z niektorých zdrojov som sa dočítala, že ide skôr o jednoduchý trek. Z mojej skúsenosti ho však radím do strednej náročnosti, pričom vám však samotné prostredie dodá energiu do ďalšieho pohybu. Krásu roháčskych plies nedokážem opísať v týchto riadkoch, pretože to pochopí len človek, ktorý sa na toto miesto dostal. Tento zážitok patrí medzi moje najväčšie celkovo z turistiky a pokojne by som sa tam vrátila, pretože to určite stojí za to.

Zoberte kvalitnú trekingovú obuv a vyberte sa na jedno z týchto úžasných miest. Užite si neuveriteľnú prírodu a čerstvý horský vzduch, ktorý vám pomôže načerpať novú psychickú energiu.