Oblečenie je akoby našou ďalšou vrstvou kože, ktorá nás chráni a udržiava. Nesie zdravotné aj estetické výhody a je natoľko v úzkom kontakte po celom tele, že sa jeho špecifikám musí nevyhnutne prispôsobiť. Večným problémom ako mužov, tak aj žien je línia. Oblečenie ju kopíruje a my prírodu neoklameme – jedine optickými trikmi pri vhodne zvolenom strihu, vzoroch a vo farbách. Dnes ale nikto klamať nebude, pretože v hľadáčiku máme slim fit pánske košele!

Môžu košele korigovať pánsku líniu?

Túto otázku si určite položí každý s bežnou postavou, na ktorej je čo zakrývať. Samotná košeľa našu telesnú váhu neovplyvní, ale dokáže, že bude sedieť a netlačiť. Kvalitné jemné zoštíhlené pánske košele nepatria k úzkym v páse, ale ku korigujúcim. Dostupné sú všetky konfekčné veľkosti menej či viac výrazných rozdielov a klenutia v páse. Práve pás je hlavným pojmom až definíciou slim fit košieľ.

Voľnosť pohybu a nádychu

Pozor, aby ste pri výbere slim fit modelov neupriamovali všetku pozornosť na pás v porovnaní s bokmi. Dôležitý je aj spôsob prešívania a menších úprav cez hrudník. Pri nevhodnom výbere pánskych košieľ sa neraz obmedzujeme v rozsahu pohybu a v intenzite dýchania.

Každá (aj slim fit) košeľa si zachováva rezervu. Cez hrudník môže ísť dokonca o 8 – 10 cm. A že ste si vybrali nesprávne, dokazuje tlak na hrudi už v pokojnom postoji. Jednoducho máte pocit, že košeľa ide prasknúť a vy na seba beriete druhú kožu!

Ruku na to!

Tá patrí taktiež k problematickým vo výbere slim fit košieľ. Tieto kvality najlepšie preskúšame na košeliach s dlhým rukávom, ktoré nebránia napnúť svaly. Ruku striedavo pokrčíme a vystrieme, prihliadame na oblasť bicepsu, lakťov a zápästia. V akejkoľvek polohe ruku nanajvýš len jemne obopínajú, nebránia ani v podávaní rúk či pri objímaní. Vyskúšajte pánske slim fit košele!

Zdroj obrázku: InstaMovie / Shutterstock.com