Organizácia kabelky je pre niektoré dámy značným problémom, najmä pokiaľ v kabelke nosia veľké množstvo vecí. Pre dobrú orientáciu vo vašich veciach je však nevyhnutné, aby ste mali veci zorganizované a mali o nich prehľad. Tiež je dôležité zvoliť správnu veľkosť kabelky, ktorá bude dostatočne priestranná pre vaše každodenné potreby. Ako si vybrať vhodnú kabelku, čo by ste v nej mali nosiť a ako si kabelku zorganizovať?

Výber kabelky

Výber kabelky je veľmi dôležitý, pretože ide o doplnok, ktorý so sebou nosíme každý deň. Čo sa týka vizuálnej stránky, určite by mala byť v neutrálnych odtieňoch, aby ste ju mohli jednoducho kombinovať do akéhokoľvek outfitu. Veľmi obľúbené sú čierne kabelky, ktoré sú nadčasové a veľmi elegantné. Sú ideálne na každodenné nosenie a doladíte ich ku každému vášmu outfitu.

kabelka

Čo sa týka praktickej stránky, je dôležité, aby kabelka bola priestranná. Ideálne je pokiaľ je jej vnútro rozčlenené na viacero priehradiek, ktoré môžete zaplniť. Vašim veciam tak môžete nájsť miesto a budete si vedieť kabelku lepšie zorganizovať. Kabelku je dôležité vyberať podľa vašich preferencií a vždy voliť veľkosť, ktorá obsiahne vaše každodenné potreby. Dámy, ktoré pravidelne nosia so sebou notebook musia vyberať veľkosti, do ktorých sa notebook bez problémov zmestí. Pokiaľ nenosíte žiadne knihy ani zošity, zrejme si vystačíte aj s menším formátom kabelky.

Odporúčame kupovať si kabelky, ktoré držia tvar. Táto vlastnosť je veľmi praktická a zároveň estetická, pretože kabelka pôsobí kvalitne. Výhodou tejto vlastnosti je, že sa vám z nej budú ľahšie vyberať veci a tiež bude pre vás prehľadnejšia. Do kvalitnej kabelky sa oplatí investovať a preto si vyberajte určite aj podľa materiálu. Dnes však už môžete aj pri nákupe kvalitnej kabelky ušetriť.

Organizácia kabelky

Organizácia kabelky nie je zložitá, no treba vedieť ako na to. Najväčšie položky pochopiteľne umiestňujeme do najväčšieho vrecka. V zmysle využitia potenciálu priestoru kabelky sa snažíme využiť všetky oddelené priestory na uskladnenie menších predmetov. Ak si zabehnete systém, budete okamžite vedieť, kde hľadať rúž, či vreckovky. Pokiaľ vaša kabelka nemá dostatok menších oddelení, môžete si veci, ktoré chcete mať pokope dať do osobitnej taštičky. Toto určite oceníte aj keď si kabelky pravidelne meníte a vďaka tomuto triku na nič nezabudnete.

Aj keď sú priehradky vo vonkajšej často kabelky veľmi praktické na veci, ktoré často potrebujete, neodporúčame do nich vkladať dôležité predmety.

Kabelkové nezbytnosti

  • hygienické potreby- vreckovky, vložky, vlhčené utierky, leukoplasty
  • líčidlá- makeup, púder, balzam na pery
  • slúchadlá
  • dáždnik
  • parfém/ deodorant
  • žuvačky
  • pero
  • vlastnú tašku na nákup
  • peňaženka

Aké sú vaše kabelkové nezbytnosti? Aké kabelky uprednostňujete na bežné nosenie? Podľa čoho si kabelky vyberáte? Meníte si kabelky každý deň? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch :).