Oceľové konštrukcie sú základnou stabilnou zložkou, ktorej úlohou je predovšetkým zabezpečiť trvácnosť a odolnosť stavby. Oceľ ako materiál je veľmi pevná, nehrdzavie a zároveň má pomerne nízku hmotnosť– Práve preto patrí medzi bezpečné voľby na základnú stabilnú zložku stavby. V súčasnosti sa rovnako využíva napríklad na realizáciu stavby striech, rodinných domov, či napríklad montovaných hál.

Oceľové konštrukcie a ich výhody

Na začiatok je zrejme dobré opomenúť pár výhod, ktoré oceľové konštrukcie samotnej stavbe prinášajú. Výhody spočívajú predovšetkým vo veľmi rýchlej časovej realizácii takejto stavby a rovnako aj v dostupnej finančnej relácii. Zároveň, ako sme už spomenuli, je oceľ nesmierne vhodným materiálom na zabezpečovanie stability stavby. Samotná konštrukcia by mala byť zostrojená profesionálmi podľa presného nákresu, ktorý zároveň bude riešiť problematiku celkového vzhľadu budovy.

Oceľové konštrukcie

Oceľ je pre nadrozmerné stavby ideálna voľba

Za základné využitie takejto oceľovej konštrukcie sa považuje predovšetkým pri stavbe nadrozmerných budov. V tomto prípade ide o skvelú voľbu, ktorá sa najčastejšie využíva na realizáciu projektov montovaných hál. Montované haly sa využívajú ako sklady, výrobné fabriky alebo napríklad aj ako kancelárske priestory. V súčasnosti patria medzi populárnu voľbu, keďže vyzerajú dobre, sú finančne dostupné, vyžadujú si minimálnu údržbu a dajú sa postaviť nesmierne rýchlo.

Oceľové konštrukcie na strechy

V súčasnosti sa oceľové konštrukcie využívajú aj pri stavbe strechy. Oceľové krovy sa najčastejšie používajú na budovách, ktoré majú základ tvorený tiež z ocele. Často sa využívajú aj pri prestavbách striech, napríklad na spevnenie. Hodia sa aj na veľkoplošné objekty. Krov sa navyše kupuje ako celkový výrobok a môžete si priplatiť aj za montáž. Daný krov je presne vyrobený na mieru podľa vašich parametrov na konkrétnu stavbu.

Oceľové konštrukcie ako také majú pre spotrebiteľa veľké množstvo výhod. Disponujú jednoduchou montážou, čo zaručuje rýchlosť samotného procesu stavby. Nevýhodu môže predstavovať napríklad fakt, že montáž si neviete urobiť svojpomocne. Viac informácií môžete získať aj v nasledujúcom videu: