Netlflix je internetová platforma, ktorá sa zameriava na streamovanie filmov a seriálov. Vďaka prehľadnej stránke sa môžete dostať k rôznym žánrom filmov a seriálov a pozerať čokoľvek na čo máte chuť. Ide o jednu z najobľúbenejších streamovacích platforiem, pretože je nesmierne prehľadná a jednoducho sa používa. Zároveň aj pomer cena: kvalita je nesmierne výhodný a môžete si vyberať z viacerých balíčkov, ktoré môžete neobmedzene používať. Netflix vám umožňuje tráviť voľný čas s kvalitným obsahom.

História

netflix

Netflix vznikol v roku 1997 v Kalifornii, no aktívne začal služby ponúkať až v roku 1999. Spočiatku bolo jeho pôsobenie značne obmedzené, no v roku 2014 bol už dostupný v 40 krajinách sveta. Na Slovensko sa dostal Netflix prvýkrát v roku 2016, pričom však bol obmedzený len na anglický jazyk a teda pre väčšinu používateľov nepoužiteľný. V roku 2019 sa však aj toto zmenilo a Netflix sa mohol začal používať pre slovenských používateľov v českom jazyku, rovnako ako sú aj dostupné české titulky na filmy a seriály, vďaka čomu je nám táto služba omnoho dostupnejšia.

Netflix Slovensko cena

Netflix Slovensko je obmedzený oproti ostatným anglicky hovoriacim krajinám. Od toho sa odvíja aj cena, ktorú mesačne slovenskí používatelia za Netflix platia. Pokiaľ máte záujem si Netflix zaobstarať, odporúčame ho vyskúšať na mesiac zadarmo. Táto zľava je dostupná pre každého používateľa- stačí si len vytvoriť profil, zadať údaje. Pokiaľ sa vám služby budú páčiť, môžete si ich na nasledujúci mesiac zaplatiť. Naopak pokiaľ sa vám naopak služby nebudú páčiť, stačí ak odoberanie včas pred koncom mesiaca ukončíte.

Netflix cena Slovensko za štandardný balíček je 9,99€ mesačne pre dve zariadenia.

Netflix cenník

Netflix cena Slovensko je teda stále pomerne dostupná pre bežných ľudí a za túto sumu si môžete dopriať vynikajúci zážitok z neobmedzeného množstva filmov a seriálov. Okrem štandardného balíčka máte ešte na výber z dvoch ďalších. Finálny Netlix cenník teda vyzerá takto:

  • Basic balíček– stojí 7,99€/mesačne a poskytuje pozeranie prostredníctvom jedného zariadenia.
  • Štandardný balíček- už spomínaný balíček za 9,99€/mesačne pre dve zariadenia.
  • Premium– najluxusnejší balík za 11,99€/mesačne.

Basic balíček umožňuje prehrávanie v klasickej kvalite (DVD) na jednom zariadení. Štandard obsahuje Full HD a premium má Ultra HD rozlíšenie. Vo všeobecnosti platí, že s cenou stúpa aj kvalita streamovania a rovnako môžete drahšie balíčky využívať na viac zariadení.

netflix na počítačí

Netflix cena 2019 je rovnaká s cenou v súčasnosti. Najdynamickejšie sa cena mení najmä pre USA a Spojené kráľovstvo, ktoré majú na tejto platforme takmer neobmedzené možnosti. Niekoľkokrát už Netflix avizoval vznik takzvaného Ultra balíčka, ktorý bude drahší a bude poskytovať ešte viac lepších služieb. Mal by poskytovať 4k kvalitu obrazu, podporu pre HDR video, HD zvuk a sledovanie na 4 zariadeniach súčasne.

Netflix patrí v súčasnosti medzi najlepšie platformy na sledovanie filmov. Za pomerne dobrú cenu máte prístup k rôznym filmom a seriálom zo širokého spektra žánrov. Sledovať môžete bez reklám a na stránke sa zorientujete v priebehu pár minút. Výber večerného programu je tak neuveriteľne jednoduchý a pohodlný. Práve preto si ho obľúbili ľudia po celom svete a konečne si ho môžeme naplno užívať aj na Slovensku.