Ferraty sú zaistené lezecké trasy, ktoré sú ideálne pokiaľ milujete turistiku a adrenalín. Aj na Slovensku máme niekoľko takýchto trás, kde si môžete otestovať svoju odvahu. Väčšinou takéto trasy pozostávajú z oceľových stúpačiek, upevnených oceľových lán , prípadne mostíkov. Kde na Slovensku si môžete užiť takýto výnimočný zážitok?

Via Ferrata Komín na Skalke

Skalka je lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza v blízkosti Kremnice. Okrem lyžovania sa tú však realizovať práve aj tento adrenalínový šport, ktorý sa teší veľkej popularite. Ide vlastne o najdlhší visutý most, ktorý sa v určitom bode dokonca nachádza vo výške 45 metrov nad zemou. Tiež tu nájdete aj lanovú sieť, ktorá okrem adrenalínu poskytuje aj neuveriteľné výhľady na okolitú prírodu.

Via Ferrata Komín Skalka
zdroj: https://slovenskycestovatel.sk/item/via-ferrata-na-skalke

Ferrata Dve veže

Táto feratta sa nachádza na Liptove a radí sa medzi pomerne nové. Výstup k týmto dvom „vežiam“ je pomerne jednoduchý. Následne si môžete vybrať jednotlivé trasy, ktoré vyskúšate (k dispozícii je až 9 trás rôznej obtiažnosti, ktoré sa navyše dajú kombinovať). Pri celej trase budete mať možnosť obdivovať prírodu Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Tak čo ? Nebojíte sa a dáte sa nahovoriť?

dve veže
zdroj: https://gothal.sk/ferrata-dve-veze

Ferrata Martin

Táto Ferrata HSZ sa nachádza konkrétne v Martinských holiach a má alpský charakter. Užijete si tu malebnú prírodu Slovenska a otestujete vaše odhodlanie. Aj v tejto oblasti je možné vybrať si náročnosť trasy podľa vašich preferencií. Niektoré časti sa dajú prejsť len pomocou lán, rebríkov a stúpačiek. Pobyt v nezameniteľnej prírode s nádychom adrenalínu vás očarí.

Ferrata HZS
zdroj: https://turisticky.sk/turistika/ferrata-martin/

Ferrata Kyseľ

Medzi ďalšie ferraty na Slovensku patrí aj tá v Slovenskom raji. Nádherná príroda jedného z našich národných parkov je ideálnym priestorom pre otestovanie vašich lezeckých schopností. Dĺžka trasy ferraty v Slovenskom raji je v tomto prípade 15 kilometrov, pričom sa cestou môžete tešiť na 5 vodopádov. Výhodu predstavuje, že trasa nepatrí medzi veľmi náročné a vďaka tomu ju zvládnu a menej skúsení lezci.

ferrata kyseľ
zdroj: https://modralanovka.sk/ferrata-kysel/