Máte doma miestnosť, ktorá je za každých okolností chladná? Počas leta ide možno o miesto, kde sa viete príjemne schladiť. Počas zimných mesiacov by ste však boli najradšej, ak by v izbe bolo teplo a príjemne. Ako vykúrite chladnú miestnosť, ak ani radiátory nepomáhajú?

Zima na Slovensku vie byť krásna a čarovná, zároveň veľmi chladná. Ak máte doma izbu, ktorú nedokážete vyhriať iba s pomocou radiátora, mali by ste s tým niečo urobiť.

Prinášame vám prehľad možností, ktoré máte, ak potrebujete čo najrýchlejšie vykúriť.

1.   Použite ohrievač

Najjednoduchší spôsob, ako vyhriať akúkoľvek miestnosť, je použiť ohrievač. Ohrievače sú malé prenosné prístroje, ktoré po zapojení do elektriky, produkujú teplý/horúci vzduch. Ich výhodou je, že ich môžete postaviť kdekoľvek. Sú cenovo dostupné a zoženiete ich veľmi jednoducho.

2.   Kúpte si kachle

Ak hľadáte o niečo trvalejšie riešenie, kúpiť si môžete kachle. Ak chcete zosilniť účinok kachlí, budete potrebovať krbové vložky. Tie zaistia, že kachle vydajú ešte väčší výkon a budú sálať viacej tepla. Kachle s vložkami vás vyjdú drahšie ako ohrievač, avšak z dlhodobého hľadiska sú určite výhodnejšie.

3.   Využite stropný ventilátor

Vedeli ste, že stropný ventilátor neslúži len na tvorbu studeného vzduchu? Máte ho aj vy pripevnený na strope? Ak pretočíte motor a ventilátor sa bude točiť v protismere, a tak začne tlačiť teplý vzduch smerom dole.

Ak sa rozhodnete kúpiť si nový ventilátor, určite budete potrebovať e-shop s náradím Madmat.sk, kde nájdete všetko, čo k inštalácií budete potrebovať.

Pri vykurovaní miestnosti záleží aj na detailoch. Uistite sa, že sú okná utesnené. Rovnako si dajte záležať na tom, aby ste vždy zatvárali dvere. Využiť môžete aj koberec, ktorý vám pomôže so studenou podlahou.

Zdroj obrázku: Freer / stock.adobe.com